Середа, 21.11.2018, 03:55
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог файлів | Реєстрація | Вхід
Сьогодні...
Дзвін шабель, пісні, походи, воля соколина, тихі зорі, ясні води — моя Україна. В.Сосюра
ПУТІВНИК
D-навчання
ПРОФСПІЛКА
ПСИХОЛОГУ
СОЦІАЛЬНИЙ ПЕДАГОГ
...
Форма входу
Категорії розділу
ПрофСпілка [29]
матеріали профспілки
Загальні файли [2]
Файли, які не були розподілені з незрозумілих причин на категорії та внесені до загального списку файлів
Програмні файли [0]
Файли, що відносяться до програмних, інсталятори та мають розширення "***.exe". де ***- ім*я файлу. Відповідні файли повинні мати дозвіл на розміщення, в іншому випадку файли за проханням власника чи розробника будуть видалені з даного сайту.
Презентації [2]
Файли-презентації, розробки, що створені в програмах офісного призначення MS Power Point 20xx (xx - версія програми). Такі файли мають розширення "*.pps", "*.ppt", "*.pptx", "*.ppsx". Файли обов*язково повинні мати підпис (електронний підпис власника) власника, в іншому випадку файли будуть видалені з даного сайту.
Математика [6]
Іноземна мова [8]
Біологія [1]
Хімія [0]
Технології [5]
Трудове навчання
Інформатика та ІКТ [2]
Українська мова [3]
файли, презентації, методичні розробки
Українська література [0]
файли, розробки, презентації
Документи [1]
від директора школи
Географія [1]
вчителю географії
Фізика [2]
Вчителю фізики
Фізичне виховання [0]
вчителю фізвиховання
Музичне та образотворче мистецтво [0]
вчителям музики та образотворчого мистецтва
Виховання [3]
Виховні години, заходи, класні години, робота з дітьми
Історія і право [0]
вчителям історії та правознавства
Психологія [16]
психологу
Соціальна робота [6]
соціологу
Школа Молодого Вчителя [1]
матеріали, статті, фото
Початкова школа [10]
матеріали вчителів, розробки, презентації
Портфоліо вчителів [4]
портфоліо
Роботи наших учнів [11]
тут можна знайти роботи наших учнів
ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ [1]
НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАНННЯ [2]
Учнівські презентації [2]
Сценарії виховних заходів [6]
Дистанційне навчання [0]
5 клас [0]
6 клас [0]
7 клас [0]
8 клас [0]
9 клас [0]
10 клас [6]
Друзі сайту
Друзі
 • Катеринопільський відділ освіти
 • Журнал "Дніпро"
 • СК "Вікторія" КДЮСШ "Колос"
 • Катеринопільська районна організація Профспілки
 • Корисно!
 • Украинский сервис хостинг файлов
 • Карти світу-онлайн
 • Музейний простір України
 • МОНМС України
 • ЧОІПОПП
 • Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
 • газета Черкаський Край
 • газета Черкащина Регіональна
 • Освітні портал ПЕДПРЕСА
 • МОНіМСУ
 • Пошук
  Welcome to...
  Наше опитування
  Оцініть мій сайт
  Всього відповідей: 218
  Погода...
  Прогноз погоди у Катеринопопі
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Головна » Файли » Психологія

  Дитина в сім’ї – це сонце, навколо якого обертається земля.
  20.03.2016, 10:22

  Найкращий спосіб зробити дітей хорошими

  - це зробити їх щасливими.

  О.Уальд

   

  Ми з вами живемо вже у XXI столітті. Але, на жаль, те, що відбувається сьогодні в світі, вражає своєю жорстокістю та агресією. З латини «агрессіо» — напад, приступ. Агресія — це навмисна дія, направлена на заподіяння збитків. А агресивність — це риса особистості, яка основана на готовності до агресії.

  Згідно з поглядами різних психологів можна виокремити три підходи до пояснення природи агресії. Долард говорить, що агресія – це реакція на перепони в досягненні власної мети, а не потяг людського організму до навмисного заподіяння шкоди іншим.  Цей підхід дає зрозуміти, що підростаюче покоління  необхідно навчати саморегуляції, терпимому, шанобливому ставленню до оточуючих та самого себе.

  В теорії Зигмунда Фрейда агресія трактується як вроджена інстинктивна здібність людини. З його точки зору, агресивність людини потребує смирення та пригнічення з боку суспільства (виховання в сім’ї, дитсадку, школі), а внутрішню енергію, яка проявляється у формі агресії, направляти в конструктивне русло(спорт, навчання, танці, спів, організації будь-яких заходів…).

  За третім підходом – агресія являє собою поведінку, засвоєну у процесі виховання за допомогою спостереження відповідного засобу дії. Існують беззаперечні докази того, що якщо дитина поводиться агресивно і отримує при цьому похвалу, то ймовірність її агресії в майбутньому в аналогічних ситуаціях зростає в декілька разів. Постійне підкріплення певних агресивних актів урешті-решт формує звичку агресивно реагувати на найрізноманітніші збудники.

  Збудниками агресивних дій у людей можуть виступати і зовнішні чинники. Наприклад, дослідження ФБР США свідчать, що пік насильства припадає на спекотні місяці літа.

  Вирізняють дві форми прояву агресії: пряма та непряма. Пряма — фізичне насильство, образи, суперечки. Непряма — це агресивна дія щодо предмета-замінника. Лиха Баба-Бабариха з «Казки про царя Салтана» — яскравий приклад непрямої агресії.

  Агресивна поведінка серед підлітків – головна проблема сучасності. Досить часто можна чути про участь підлітків у пограбуваннях, побоях та фільмування цих дій. Найжахливіше у цих відео навіть не те, що людину б’ють, а те, що поряд стоїть молодь, яка знімає це на камери власних гаджетів.

  Засоби масової інформації формують зразки поведінки. Американська медична асоціація підрахувала, що за період навчання в школі дитина по телевізору бачить понад 9 тисяч насильницьких дій та 100 тисяч актів насилля. Особливо сприятливим до набуття агресивної поведінки є перебування дитини в кіберпросторі. Інтернет та комп’ютерні ігри викликають звикання, що призводить до перенесення побаченого у практичні життєві дії.

  В сім’ї, де дитина бачить виваженість, терпіння, любов, повагу, де дитина переживає атмосферу довіри, підтримки, з дитиною розмовляють  і пояснюють їй, що у світі важливішим є добро, виросте морально сильна та хороша людина.

  В чому ж причина появи у дитини агресії? За спостереженнями психологів, однією з причин її виникнення є поява дитини на світ неприроднім шляхом (кесарів розтин): маля вже відчуває неприйняття цього світу, адже воно не пройшло той родовий шлях, який дозволяє дитині відчути готовність до першого ковтка повітря та першого променя сонця. З психологічного погляду, сам процес пологів - проходження дитиною родових шляхів, є дуже важливим. Це перші зусилля з боку дитини, спрямовані на подолання перешкод, які, за переконанням багатьох психологів, визначатимуть ставлення дитини в подальшому житті до досягнення цілей, вміння долати ускладнення.

  Психологи вважають, що дитина від природи не може мати агресію, а лише накопичує її від своїх батьків та оточуючого середовища. Сварки, грубіянство з боку батьків дитина накопичує  в собі як губка. Дуже важливий момент у формуванні особи відіграє поняття добра і зла. Нерідко трапляється таке, що дитя тягне за хвіст кошеня, відбирає красиву іграшку у слабшого товариша, кидається яйцями в перехожих. До цих безневинних витівок батьки часто ставляться поблажливо, адже всі колись були маленькими і здійснювали дурниці.

  Хоча деякі з гордістю можуть розповідати знайомим, який у них зростає сильний син: розбив ніс однокласникові – майбутній боксер-чемпіон. Та не головне, аби він був чемпіоном, а головніше - стати свідомою людиною, яка може адекватно оцінювати ситуацію і нести відповідальність за свої вчинки.

  Життя та захоплення дитини (чим вона захоплюється, з ким вона розмовляє, з ким вона дружить, куди йде) має контролюватися з боку батьків. Проте цей контроль не має бути суворим. Найголовніше – постійно бути поруч, тримати контакт.

  Тому найголовніше завдання щодо формування сприйняття світу у дітей все ж таки покладається на батьків. Саме вони повинні своїм прикладом показувати дитині, що добро і любов є сильнішими за зло та агресію.

   

   

  Категорія: Психологія | Додав: Psiholog
  Переглядів: 315 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
  Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
  [ Реєстрація | Вхід ]
  Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2018